Bodrum Yelken Kiralama

BODRUM - YUNANİSTAN 12 ADALAR (Güney)

KOS

Antik dünyanın en iyi bilinen sağlık merkezi olan Asklepion buradadır.

Ayrıca tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrates’in doğum yeri burasıdır.Bütün Doğu Akdeniz’de sağlık problemi olanlar,İstanköy (Kos) Adası’nda tedavi edilirdi.

NISYROS

Sünger taşı çıkarılan bu küçük volkanik adadadır.Nisiros’un 1422 ‘de patlayan yanardağı hala aktiftir.

Kraterin kıyısındaki Nikea köyü mozaikli bir meydan ve bembeyaz sokaklardan oluşur.Kratere yapılan gezide bölge bölge volkanik gaz çıkışları gözlenebilir.

SYMİ

Ege ve Akdeniz'in buluştuğu bölgede küçük fakat tarihi bir adadır.Bu adanın güneyindeki sahilde var olan Panormitis Manastırı ve müze gezilebilir.

Ayrıca Neo-klasik döneme ait sıralanmış koruma altındaki otantik renkli evleri olan sahili ve daha iç kısımlardaki mahalleleri gezebilirsiniz.

RODOS

Ege Denizinde oniki adaların en büyüğüdür.Avrupadaki en iyi korunmuş ve ortaçağda St.John Şövalyeleri’nin meskeni olup,

ardından Osmanlı hakimiyetine geçen Rodos bugün farklı kültürlerden geriye kalan mimari harmanla ender bulunur bir özelliğe sahiptir.Burada Rodos’un meşhur gece hayatına da bir göz atabilirsiniz.

TİLOS

Tilos 300 nüfusu olan küçük bir ada. Adanın yerleşim yerinin adı Livadia.

Denizden yaklaşırken ilk göze çarpan Bizans döneminden kalan Agios Nikolaos kilisesi mutlaka görülmesi gerekir. Tilos adası doğayı sevenler için muhteşem bir yer.

DATÇA

Datça'ya dağların ve şelalelerin arasından kıvrılarak uzanan bir yoldan çam, zeytin, badem ve narenciye ağaçlarının eşsiz güzelliği ve mis kokuları arasından geçerek varırsınız.

Datça doğanın bozulmadığı, cennetten bir yer olup, stres ve üzüntüden uzak bir yaşam isteyenler için, ideal bir yerdir.